Fujifilm X-T5

Wyposażony został w matrycę z tylnym podświetleniem “X-Trans TM CMOS 5 HR” o rozdzielczości 40,2 megapikseli. Dzięki ulepszonej strukturze rozmieszczenia pikseli matryca ta skutecznie rejestruje większe ilości padającego na nią światła. Co więcej, najmniejsza dostępna czułość ISO wynosi 125. Ponadto najwyższa prędkość migawki jest na poziomie 1/180000 sekundy.

Dodatkowo matryca zapewnia precyzję automatycznego ostrzenia w sytuacjach, kiedy zazwyczaj stosowany jest tryb AF-S, takich jak fotografia krajobrazowa oraz portrety. Wykorzystanie przez układ autofokusa ulepszonego algorytmu predykcyjnego daje możliwość stabilnego ustawiania i utrzymywania ostrości również w trybie AF-C (autofokusa ciągłego).

Fujinon XF 16-80 mm f/4 R OIS WR

Zaawansowany obiektyw o uniwersalnym zakresie ogniskowych dedykowany do bezlusterkowych aparatów FujiFilm X. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą często zmieniać obiektywu a jednocześnie fotografują różnorodne motywy. Ponadto obiektyw cechuje kompaktowa konstrukcja, odporność na niekorzystne warunki pogodowe oraz wbudowana stabilizacja obrazu. Dzięki temu stanowi świetną propozycję dla fotografów ślubnych, podróżniczych czy fotoreporterów. Idealnie sprawdzi się także podczas filmowania.

 

Tekst i fotografie : fujifilm.pl

Nikon D90 – Moja pierwsza lustrzanka. Zostaje ze mną na zawsze z czystego sentymentu 🙂

W modelu D90 połączono rozwiązania techniczne zapożyczone z flagowych lustrzanek cyfrowych firmy Nikon z całym szeregiem zaawansowanych funkcji, aby pomóc w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników. Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 12,3 mln pikseli i system obróbki obrazu EXPEED zapewniają znakomitą jakość zdjęć w szerokim zakresie czułości. Tryb Podgląd na żywo pozwala komponować ujęcia i fotografować z użyciem 3-calowego monitora LCD o wysokiej rozdzielczości, a zaawansowany system rozpoznawania scenerii i znakomity autofokus sprzyjają wykonywaniu zdjęć o zdumiewającej precyzji. Można również rejestrować filmy w formacie Motion JPEG za pomocą nowatorskiej funkcji D-Movie. Duża matryca aparatu zapewnia wyjątkową jakość obrazu w filmach, a w celu nadania własnym produkcjom dodatkowej dramaturgii można skorzystać z bogatego asortymentu wymiennych obiektywów NIKKOR (od szerokokątnych, poprzez makroobiektywy, aż po modele typu „rybie oko”) lub poeksperymentować z ustawieniem przysłony i głębią ostrości. Aparat D90 – stymuluje rozwój pasji fotografowania.

Nikon D850

Zastosowana w modelu D850 szybka matryca formatu FX o ultrawysokiej rozdzielczości wynoszącej 45,7 mln efektywnych pikseli zapewnia bogate w szczegóły obrazy o rozdzielczości 45,4 mln pikseli. Drukowanie obrazów o ultrawysokiej rozdzielczości w bardzo dużych formatach. Nagrywanie prawdziwych filmów pełnoklatkowych w rozdzielczości 4K. Matryca CMOS w technologii BSI jest pozbawiona optycznego filtra dolnoprzepustowego, a przy tym wyposażona w ściśle przylegające do siebie mikrosoczewki w układzie scalonym i powłokę przeciwodblaskową. Światło wpadające przez obiektyw łatwiej dociera do fotodiod, co daje wyjątkową szczegółowość i olbrzymi zakres dynamiczny. A 153-polowy AF, pochodzący z modelu D5, zapewnia doskonałą ostrość i szerokie pokrycie kadru niezbędne do wykonywania pełnoklatkowych zdjęć w ultrawysokiej rozdzielczości

NIKKOR AF-S 50 mm f/1,8G

Bardzo lekki i niewielki standardowy obiektyw 50 mm. Największy otwór przysłony wynosi aż f/1,8, co gwarantuje jasny obraz w wizjerze i doskonale sprawdza się przy słabym oświetleniu oraz w sytuacjach wymagających małej głębi ostrości. Zmieniono konstrukcję optyczną — soczewka asferyczna zapewnia doskonałą jakość zdjęć, a opracowany przez firmę Nikon cichy silnik falowy (SWM) gwarantuje bezgłośne działanie obiektywu. Wysoka jakość i przystępna cena sprawiają, że jest do idealny dodatkowy obiektyw dla fotografów z ograniczonymi możliwościami finansowymi.

AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

Doskonałe parametry zawdzięcza zakresowi ultraszerokokątnych ogniskowych 14–24 mm oraz stałemu maksymalnemu otworowi względnemu f/2,8. To najchętniej wybierany obiektyw przez wielu zawodowych fotografów eventowych, krajobrazu, architektury i wnętrz, a także zajmujących się fotografią portretową z bliska. Wyjątkowych efektów można oczekiwać za każdym razem, nawet fotografując w świetle zastanym.

AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR

Zakres ogniskowych 70–200 mm (105–300 mm w przypadku używania z lustrzanką cyfrową Nikon formatu DX) gwarantuje uniwersalność. Duży otwór względny f/2,8 zapewnia doskonałe rezultaty przy słabym oświetleniu i spójne ustalanie ekspozycji w całym zakresie ogniskowych. Minimalna odległość zdjęciowa wynosi teraz zaledwie 1,1 m, a maksymalna skala odwzorowania zwiększyła się z 0,11x do 0,21x. Użytkownicy szybkich lustrzanek cyfrowych Nikon z matrycą o wysokiej rozdzielczości będą przygotowani na każdą sytuację.

 

Tekst i fotografie : nikon.pl

TAMRON SP 24-70mm F/2.8 Di VC USD G2

Zastosowanie specjalistycznych, wysokiej jakości materiałów szklanych zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów oraz doskonałą ostrość. Konstrukcja optyczna (składa się z 17 elementów w 12 grupach) wykorzystuje 2 elementy XR (ekstra współczynnik załamania światła), 3 elementy LD (niskie dyspersje), 3 GM (asferyczne formy szklane) i jeden hybrydowy element soczewki asferycznej. Razem minimalizują aberracje chromatycznie, zniekształcenia, a przy tym zapewniają kompaktową konstrukcję, która zapewnia doskonałą jakość obrazu.

TAMRON SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2

Ultra-teleobiektyw SP 150-600 mm G2 (Generacja 2) o udoskonalonej wydajności optycznej umożliwia robienie zdjęć „z ręki” z doskonałą wyrazistością. Ten nowy obiektyw bazuje na sukcesie aktualnego modelu SP 150-600 (Model A011), który firma Tamron wprowadziła na rynek w grudniu 2013 roku, i który charakteryzuje się lepszą wydajnością optyczną i wyższą prędkością AF, poprawą funkcji VC, powłoką flourową, blokadą FLEX ZOOM LOCK i telekonwerterem.

Gruntownie przebudowany w celu sprostania wymagającym standardom Tamron i specyfikacjom konstrukcyjnym, ten nowy teleobiektyw łączy zaawansowaną technikę i wysoką wydajność z kunsztem wykonania, trwałością i przyjaznością dla użytkownika.

 

Tekst i fotografie : tamron.pl

Alternatywa dla wysokogórskich wypadów i budżetowych citybreaków

OM System OM-1

Jako flagowy aparat bezlusterkowego systemu OM, OM-1 jest wyposażony w najnowszą technologię, pozwala realizować Twoje najbardziej kreatywne pomysły. Weź go do ręki i zachwyć się kompaktowymi rozmiarami, naturalnym dopasowaniem do dłoni i niewielką wagą. Uwolnij się od ciężkich, nieporęcznych aparatów i statywów dzięki najlepszemu na świecie systemowi stabilizacji obrazu, który umożliwia robienie ostrych zdjęć z ręki nawet przy słabym oświetleniu. Uszczelnienie pozwala bez obaw pracować w niesprzyjających warunkach. Będziesz mieć szybkość i precyzję pozwalającą uchwycić niemożliwe i zabrać swoje zdjęcia i filmy w nowe, ekscytujące miejsca.

M.Zuiko Digital ED 7‑14mm F2.8 PRO

M.Zuiko Digital ED 7‑14mm F2.8 PRO sprawdza się w trudnych warunkach – to obiektyw, który nigdy Cię nie zawiedzie. Kompaktowy, lekki, doskonały do pracy w dowolnym miejscu i czasie. ED 7‑14mm F2.8 PRO współpracuje ze stabilizacją obrazu aparatów OM‑D, dzięki czemu pozwala z łatwością fotografować z ręki nocne niebo. Budowa układu optycznego tego obiektywu gwarantuje wysoką jakość obrazu na całej powierzchni kadru, a powłoki ZERO skutecznie redukują duszki i flary.

M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8 PRO II

Ten obiektyw jasny zmiennoogniskowy o wysokiej rozdzielczości zapewnia niesamowitą wszechstronność – od zdjęć szerokokątnych po zdjęcia tele średnim zasięgu. Świetnie nadaje się nawet do zdjęć makro. Włóż go do torby na sprzęt, a zobaczysz, że wciąż po niego sięgasz. Przy tej jakości obrazu jest nadal lekki i wystarczająco kompaktowy, aby wygodnie mieścić się w dłoni. Stopień ochrony IP53 oznacza, że ​​jest wysoce odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu możesz bez obaw fotografować w najbardziej niesprzyjających warunkach. Jeden z najbardziej wszechstronnych obiektywów, jakie kiedykolwiek miałeś.

M.ZUIKO DIGITAL ED 40‑150mm F2.8 PRO

Teleobiektyw systemu Mikro Cztery Trzecie, który pozwala na wykorzystanie wszystkich możliwości, jakie oferuje aparat. M>Zuiko Digital 40‑150 mm F2.8 PRO jest wyjątkowo kompaktowy i lekki, zapewnia mobilność niespotykaną w tej klasie obiektywów profesjonalnych. Wyposażony jest w szybki autofokus, a minimalna odległość ustawienia ostrości wynosi 50 cm dla wszystkich długości ogniskowych. To obiektyw, który idealnie sprawdzi się zarówno w fotografii ślubnej, jak i sportowej, a także przy fotografowaniu natury.

M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑200mm F3.5‑6.3

M.Zuiko Digital ED 12‑200mm F3.5‑6.3 (24‑400 mm*) o 16,6‑krotnym powiększeniu pozwala wykonywać ostre zdjęcia z odległości zaledwie 10 cm przy ogniskowej 12 mm. Przy wartościach tele doskonałą jakość zdjęć uzyskamy już z odległości 50 cm. Lekka i kompaktowa konstrukcja ED 12‑200mm zapewnia mobilność podczas każdej wyprawy, a odporna na kurz, zachlapania oraz niskie temperatury obudowa umożliwia fotografowanie w każdych warunkach pogodowych. Szybki i precyzyjny system AF oraz wewnętrzny mechanizm ustawiania ostrości MSC (Movie and Still Compatible) gwarantują najwyższą jakość obrazu.

 

Tekst i fotografie: olympus.pl

Statywy

Manfrotto MT190X3 / MHXPRO-BHQ6

Zestaw statywu MT190X3 i głowicy MHXPRO-BHQ6. Statyw MT190X3 to młodszy brat jednego z najpopularniejszych statywów na rynku – znanego wszystkim: 190XB. Zachowuje wszystkie zalety poprzednika, przy czym jest wyższy, szybszy w użytkowaniu. Od konkurencji wyróżnia go nowoczesny, włoski design oraz innowacyjne rozwiązania, jeszcze bardziej ułatwiające pracę dzisiejszego fotografa. Quick Power Lock – Nowoczesny system zacisków to nie tylko solidne, ale i ultra szybkie rozwiązanie. Jednym ruchem możesz odblokować wszystkie blokady nogi statywu, skracając tym samym czas jego rozstawiania. Mniej czasu na rozkładanie, więcej na zdjęcia! Gniazdo Easy Link – Od teraz możesz sam rozszerzać możliwości swojego statywu. Podłącz światło LED, lampę błyskową czy inne akcesoria, zamieniając swój statyw w małe, przenośne studio! Czterostopniowa blokadą rozstawu nóg – Pozwala na rozłożenie statywu w praktycznie dowolnej pozycji, ułatwiając prace w niestandardowych warunkach. Po obrocie kolumny możemy na przykład ustawić statyw na wysokości 9 cm od podłoża !

 

Tekst i fotografie: manfrotto.com

Benro Slim Travel FSL09AN00
  • Po sukcesie oryginalnego statywu SLIM, zestawy podróżne SLIM oferują niezwykle kompaktowe rozmary po złoeżniu i wąski profil.
  • Dzięki maksymalnej wysokości robocznej 145 cm zestawy podróżne Benro SLIM są praktycznym rozwiązaniem dla fotografów, którzy potrzebują lekkich i kompaktowych narzędzi, ale nadal w pełni fukcjonalnego statywu.
  • Blokady nóg „na pół obrotu” zapewniają szybką i bezpieczną regulację wysokości, a gumowe nóżki dodatkową przyczepność na podłożu.
  • Każdy statyw ma 5 sekcji – z odwróconą konstrukcją – umożliwiając spakowanie do przestrzeni o długość zaledwie 31,5 cm.
  • 2 w cenie 1 – SLIM Travel posiada również jedną wyjmowaną nogę, którą można przymocować do środkowej kolumny, aby stworzyć w pełni funkcjonalny monopod.
  • 3-pozycje nogi – to idealne na nierównym podłożu.
  • Hak na worek z obciążeniem, aby zwiększyć stabilność w trudnych warunkach.
  • Utrzymanie poziomu jest łatwe dzięki poziomicy.
  • Kompaktowa głowica kulowa N00 w komplecie – wyposażona w duże i wygodne pokrętło blokujące, skalę panoramiczną oraz anodowaną w kolorze niebieskim aluminiową płytkę szybkiego montażu Arca z gwintem D ¼ „-20.

 

Tekst i fotografie: benro.com

Edycja

Mac StudioM2 Max z 12‑rdzeniowym CPU, 30‑rdzeniowym GPU i 16‑rdzeniowym systemem Neural Engine
ASUS ProArt PA279CV – 27″ – 4K 
EIZO ColorEdge CG2420